Informácie o zápase

17.09.2011
MICHALOVCE vs HANISKA
2 : 1
Zápas sa odohral za ideálneho futbalového počasia v sobotu na ihrisku v Lastomíre, v ktorého športovom areáli sa mne osobne hrá dobre. Aj keby som nevedel, aký je deň, hneď by som to zistil, keďže niektorí občania Lastomíra mali brigádu na záhrade a spaľovali burinu, čo sme náležite cítili aj na ihrisku. Do zostavy sa vrátil aj v Bulharsku dosýta vykúpaný Binda. Začali sme dobre a Bakši 2x nebezpečne vystrelil, no bez gólového efektu. Naša prevaha sa gólovo neprejavila ani po krásnej akcii: Oravec pasom našiel Saba, ktorý hlavou sklopil Papugovi, on mu ju vrátil a Sabo z prvej trafil tyč. Skóroval však súper zo strely, ktorá išla do stredu brány, od brankára sa odrazila a nepredvídateľnou zmenou smeru skončila v sieti. No, bol to pre nás veľmi smolný gól a pre domácich veľmi šťastný z ich vlastne prvej akcie. Potom úplne na záver polčasu ešte domáci zahrávali zo 17m priamy kop, ktorý exekútor trafil excelentne, ale na čiare stojaci Oravec zabránil istému gólu. Polčas skončil 1:0. V druhom polčase sme pokračovali v dobýjaní brány domácich a postupne zazvučala tyč po strelách F.Sedláka ml., Bakšiho dokonca 2x. V poli dobre kombinovali a pripravovali dobré pozície najmä Sabo s Papugom. Nám sa streliť gól nedarilo, domácim zasa áno a z peknej akcie, keď sa dostali až bezprostredne pred brankára, zvýšili na 2:0. Potom sme sa presadili aj my: Bakši po peknom uvoľnení znížil na 2:1 a potešil nielen nás, ale aj dovtedy smutnú manželku Kamilu, ktorá bola prítomná na stretnutí. Záverečný nápor nám vytúžený gól nepriniesol. Domáci nám vtedy do otvorenej obrany dosť chodili na exkurzie, našťastie bez gólového efektu. Rozhodoval rozhodca delegovaný domácimi. Pískal celkom solídne. Po zápase sme sa presunuli do baru "U trackera" v Haniske, kde sme mali pripravený guláš, čo nám padlo po dlhom odlúčení od domova veľmi vhod (boli sme veľmi hladní). Už sa tešíme na budúci týždeň, kedy by malo byť pripravené halászlé, samozrejme až po kvalitne odohranom zápase. Zostava: Novotný - Oravec, Ondovčák, Kolibár, Hužvár - Papuga, Sabo, Binda, F.Sedlák ml. - P.Majoroš, Bakši. Striedali: Kundrák, Karaffa, S.Janitor, Š.Majoroš. Tréner: D.Varga. Vedúci mužstva a foto: Š.Norko.