Informácie o zápase

11.08.2012
HANISKA vs REAL KOŠICE
2 : 3
Zápas sa odohral na dobre pripravenom ihrisku v Sokoľanoch za ideálneho futbalového počasia. Súper s bohatou lavičkou sa chopil iniciatívy, loptu mal častejšie na kopačkách, ale do vyložených šancí sa nedostával. My sme si hrali svoju hru, z ktorej pramenili nebezpečné závary pred súperovou bránou, ale do gólovej bodky sme to pretavili až po centri P.Vargu, ktorý sa odrazil od brvna a Truhan hlavou rozvlnil sieť 1:0. Dlho sme sa netešili, lebo z následnej akcie Zeleňák fauloval útočníka hostí a hostia penaltu premenili 1:1. Zaujala aj pekná strela Bakšiho, ktorú brankár s námahou vytesnil na rohový kop. Ale dočkal sa aj Bakši, keď našu rýchlu akciu zakončenú strelou brankár vyrazil a Bakši dorazil loptu do siete 2:1. V poslednej minúte 1.polčasu ešte Bakši po samostatnom nájazde na brankára situáciu riešil dobre, ale dostal sa do veľkého uhla a strela idúc pozdĺž bránkovej čiary tesne minula svoj cieľ. Polčas 2:1. V 2. polčase sme vpredu neboli až tak nebezpeční a súper opäť po faule Zeleňáka kopal penaltu, ktorú aj tentoraz premenil 2:2. V týchto chvíľach sa už prejavovala kondičná prevaha hostí, ktorú pretavili do víťazného gólu po voľnom bránení útočníka v našej 16-tke. Myslím si, že 1.polčas bol z našej strany pri takejto zostave veľmi dobrý. Gól z hry sme dostali až tesne pred koncom zápasu, keď už bol súper na koni, takže aj obrana hrala na solídnej úrovni,len tie dva zbytočné fauly... Zostava: Novotný - Oravec,Ondovčák,Hužvár,Zeleňák - P.Varga, D.Varga,Kolibár,Binda - Bakši, Truhan. Striedali: P.Majoroš, B.Seman. Rozhodca: B.Horváth.