Informácie o zápase

25.05.2019
HANISKA vs HOLLOHÁZA
:
Tento dlho očakávaný medzinárodný exhibičný zápas sa odohral na dobre pripravenom ihrisku v Haniske za konečne slnečného počasia. Pred zápasom bol slávnostný nástup mužstiev s úvodným príhovorom vedúceho mužstva Š. Norka. Potom si už taktovku zobral rozhodca B. Horváth, ktorý odpískal začiatok zápasu. Zápas sa hral 2x40min. v slušnom tempe. Hostia na nás vyrukovali ofsajd taktikou, ktorú sme však rýchlo prekukli. Stav 1.polčasu 7:1. 2. polčas však začal od vynulovaného stavu 0:0 a za 40min. narástol na 9:2. Po zápase sa kopali penalty, v ktorých sa lepšie darilo hosťom, ktorí premenili 4 z piatich a my len 3 z piatich pokusov. Smutným hrdinom rozstrelu bol Tomáš Zajac, ktorý nepremenenou penaltou sklamal trénera P.Majoroša. Schuti sme si zahrali, v tomto dueli však išlo o obnovenie kontaktov s priateľmi z Maďarska po dlhých 8 rokoch. Po zápase sme si pochutili na guláši od kuchárskych majstrov Mira a Denisy Palenčárových a B. Horvátha. Za hladkú organizáciu tohto duelu patrí vďaka ved. mužstva Š. Norkovi, za zabezpečenie mäsa do gulášu patrí vďaka sponzorom Mirovi Palenčárovi + Petrovi Jenčárovi a jeho kolegom z Rešice, ktorí sa ako prví osmelili a osviežili pozápasové sedenie svojim spevom. K nim sa pridali naši hostia, a tak z toho bola pekná "prehliadka" speváckych skupín, kde nemohla chýbať ani prítomná časť našej skupiny Haniščane, ktorá tiež nesúťažne zaspievala niekoľko vybraných piesní zo svojho repertoáru. A tak si teraz dovolím tvrdiť, že futbal mal svoje dobré tempo, ale nesúťažná spevácka prehliadka lepšie. Vďaka patrí aj tlmočníkom Petrovi Čamajovi a Ladislavovi Szántaiovi za ich vklad na prekonanie jazykovej bariéry. Športu a spevu zdar. Zostava: Truhan - Oravec, Binda, Ondovčák, F.Sedlák ml.- T.Papuga, S.Ferenc, L.Miklós, M.Bereš - Čisovský, Bakši. Striedali: D.Horváth, Jenčár, Kačmarik, P.Kvašný, T. Zajac, F.Palenčár, Kočan. Tréner: P.Majoroš.