Informácie o zápase

29.06.2019
KOKŠOV-BAKŠA vs HANISKA+SOKOĽANY, SEŇA
:
V sobotu 29.6.2019 sa uskutočnil finálový turnaj Regionálneho združenia obcí Hornád (RZOH) za účasti Kokšov-Bakše, Sene a spojeného mužstva Haniska+Sokoľany na ihrisku v Kokšov-Bakši. Ihrisko bolo skvele pripravené, takisto aj počasie nám prialo, pretože nebolo veľmi horúco. Hralo sa 2x25min. Po úvodnom vylosovaní za účasti predsedu RZOH a starostov obcí prítomných mužstiev nastúpili na prvý zápas mužstvá Kokšov-Bakše a Haniska+Sokoľany. V prípade takýchto turnajových zápasov je dôležitý prvý gól, ktorý sme strelili my a to keď sa do lopty oprel D.Varga a nádhernou výstavnou strelou spoza rohu 16-ky trafil do vinkla 0:1. Potom ešte do prestávky zvýšil náš náskok na 0:2 po lišiackej strele L.Miklós, keď okabátil obrancov i brankára, ktorí čakali center na Bakšiho. V 2.polčase sme si umnou hrou náskok postrážili. Domáci pohrozili jednou štipľavou strelou, ktorú vyriešil brankár S.Suchý a zle prevedeným samostatným nájazdom po našom chybnom trojnásobnom striedaní v obrane. Stav stretnutia Kokšov-Bakša - Haniska+Sokoľany 0:2. Potom nastúpili po krátkej prestávke Kokšov-Bakša proti Seni, kde zvíťazili domáci 3:2. V poslednom zápase turnaja sme nastúpili proti Seni. V 1.polčase to bol taktický opatrný zápas. Nám chýbala iskra, nevytvorili sme prakticky nič. V 2.polčase prišla hneď v úvode štandardka po faule hneď za 16-kou a Bakši ako správny kapitán išiel príkladom a odklial bránu súpera efektnou strelou a upravil na 1:0. Potom to už išlo ako po masle. Pridali sme ešte pekné 4 góly a to Bakši, Truhan a 2x L.Miklós. Zaslúžene sme si odniesli veľký ušatý pohár a cenu pre najlepšieho brankára bez obdržaného gólu Stanislav Suchý a cenu pre najlepšieho hráča (tým je najlepší strelec na turnaji) si odniesol L.Miklós s 3 gólmi na konte. Ďakujeme aj našim fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť a sme radi, že sme im po bodovo i výkonnostne biednej sezóne "A" mužstva Hanisky mohli ponúknuť emócie radosti. Zostava: S.Suchý - Oravec, Binda, Ondovčák, J.Šváb - S.Ferenc, G.Kačmarik, D.Varga, L.Miklós - Bakši, M.Hiščák. Striedali: P.Varga, M.Šamko, P.Jenčár, P.Kvašný, Truhan, M.Palenčár. Tréner. P. Majoroš.