Informácie o zápase

21.04.2024
HANISKA vs GEČA
6 : 0
Zápas sa odohral na ihrisku v Haniske za slnečného, ale veterného a studeného počasia. Ortuť teplomeru ukazovala 9°C. Lopta na hrboľatom teréne nevyspytateľne poskakovala, a preto bolo potrebné byť stále v strehu. Hralo sa 2x35 min. Zišli sme sa nakoniec vo veľmi peknom počte vďaka mobilizácii skrytých rezerv, o ktoré sa zaslúžili vedúci mužstva Štefan Norko a hráči Pavol a Dušan Vargovci. Začali sme s vetrom v chrbte, ale z diaľky sme nestrieľali vôbec. Až v 17.min.Čišovský ukázal strelou asi z 22m, ako to treba robiť a hneď bol z toho gól na 1:0. Dovtedy hostia pôsobili futbalovejším dojmom, pekne si loptu posúvali a my sme sa "dívali". Potom to už išlo lepšie. Azda najväšiu šancu v 1.polčase mal Bakši po závare pri rohovom kope, ale gól nedal, keďže boli "popreté" zákony fyziky a lopta vplyvom vetra ostala vo vzduchu "stáť", a preto ju ideálne netrafil. Polčas 1:0. V 2.polčase hostia s 1 hráčom na striedanie už kondične nedokázali s nami držať krok a prišli aj góly: v 42.min opäť Čišovský 2:0, v 44.min. po krásnej krížnej prihrávke Kvašného strelil gól na 3:0 Bakši. V 49.min. sa presadil pred zrakmi svojej početnej rodiny aj Borč a strelil svoj premiérový gól v našich farbách 4:0. V 54.min. opäť Bakši 5:0 a v 67.min. skóre uzavrel svojím tretím gólom v nedeľu strelecky disponovaný Čišovský 6:0. Zaujímavosťou bolo, že najstarším hráčom hostí bol ich 68-ročný brankár, u nás to bol 62-ročný Pavol Varga. Bol to náš prvý zápas tohto roku, takže sme zhovievaví k chybám a vyzdvihujeme chuť si zabehať a zahrať s priateľmi z Geče. Rozhodca: T.Zajac. Zostava: Suchý - Oravec, Šamko, Galajda, Papuga - P. Varga, Horňák, Kvašný, Borč - Bakši, Čišovský. Striedali: Truhan, V.Seman, D.Varga, Š.Zeleňak. Tréner: P.Majoroš. Ved. mužstva: Š.Norko.