HANISKA OLD BOYS

"...zelená je tráva futbal to je hra!"

Zaujímavosti

05.08.2011 :: Čriepky spomienok k 80.rokom futbalu - V.časť
Niekedy v roku 1988 bolo po niekoľkoročnej absencii znovuzaložené družstvo dorastencov v Haniske. Začalo sa od "piky", teda od najnižšej súťaže, ktorou bola III.trieda. V tejto súťaži o rozhodcoch nebolo chyrovať, a tak rozhodovali laici. A väčšinou tendenčne. Mohol by som spomenúť zápasy s Novou Bodvou, kde došlo k niekoľkým šarvátkam i naháňačkám. Ja sa však chcem v tejto časti zamerať na rok 1991 a zápas v Rudníku. Na zápasy vonku vybavil Cyril Sedlák skriňovú Aviu, do ktorej sme naskákali a išlo sa. Hlavný tréner Imrich Čarný "Ňuxo" určil zostavu takto: "V bráne Daňo (pozn.Daniel Mikloš) a vy ostatní už viete, kde a čo máte hrať". Vyskúšali sme si nové ihrisko v Rudníku, ktoré sa pri jednej rohovej zastávke riadne vlnilo a to vtedy, keď sme začali na tom mieste skákať. Začal sa zápas a rozhodcom bol, ako inak, laik. Vtedy začalo platiť nové pravidlo o malej domov. Jednu takú malú domov dostal aj domáci brankár a chcel ju chytiť do rúk, ale ostatní spoluhráči ho zmiatli pokrikom, že ju chytiť do rúk nemôže. A tak zmätený brankár loptu pustil a tá sa gúľala do brány a bol z toho gól. Túto situáciu kontroloval ako notár pri súťaži R.Mikloš "Štrky" a ohromne sa na tom bavil, ako nemusel pobehnúť a aj tak z toho bol gól. V jednej chvíli zahlásil rozhodca - laik, že musí na chvíľu odísť. Počudovane sme si posadali ako indiáni okolo ohňa a čakali sme, čo ďalej. Rozhodca naskočil na babetu a odfrčal domov, hneď povyše ihriska. Vyšetrovaním sme zistili, že to bola asi žalúdočná príhoda, ktorú rozhodca vyriešil na záchode a asi po 15.min. sa vrátil v plnej forme. Musím uznať, že pískal pomerne slušne, čo bolo v tejto súťaži veľmi vzácne. Zápas sme vyhrali 4:0 a jedným gólom prispel aj Marek Rusnák "Dujtov", ktorý verný svojej povesti strelil gól skoro z 1/2 ihriska. Na jeho povestné strely, či hody granátom na telesnej výchove sme doteraz nezabudli, škoda, že svoj talent ďalej nerozvíjal, ale nechal ho zaniknúť. V ďalšej časti bude príbeh v hlavnej úlohe s Jánom Juríkom "Jančúrikom" a bude o jeho galapredstavení na zápase s Budimírom.
 
25.07.2011 :: Čriepky spomienok k 80.rokom futbalu - IV.časť
Bola jeseň roku 1992, kedy sme vypadli z II.triedy do III.triedy. Čakáme na hostí z Hýľova. Keďže dlho nešli, zašiel sa náš hráč Pavol Rusnák pozrieť, kde sa to vlastne má hrať a zistil, že to my sme mali ísť do Hýľova. Teda riadny "prúser". Vedenie klubu rýchlo zohnalo autobus a išli sme do Hýľova. Keď sme tam prišli, samozrejme po 20. minútovej čakacej dobe, domáci, už prezlečení, oslavovali víťazstvo v krčme. Naša diplomacia však zapracovala, takže sme kontumačne neprehrali, ale zástupcovia Hýľova privolili na opakovaný zápas v stredu. Na opakovaný zápas sme už prišli načas. Pavol Majoroš naťahal čiary, Imrich Čarný zbieral lopty, ktoré sa zgúľali za čiaru. Rozhodca si zahral veľmi komickú úlohu, ale o tom neskôr. Prognózy pre zápasom hovorili jasne pre nás, preto by som ocenil aj prístup Hýľova k opakovaniu zápasu. Začal sa zápas. Profesorskou hrou sme umožnili domácim skórovať 1:0. Potom jedna z hlavných postáv zápasu Ladislav Kundrák nepremenil penaltu a domáci diváci boli vo vytržení a vrátili sa z polcesty do krčmy späť na ihrisko. Náš hráč Jozef Hudák kričal na spoluhráča Jožka: "Jožku, Jožku, Jožičku". A keď mu Jožko nenahral, tak ho riadne vyhrešil. A vtedy hlavný rozhodca, dobre "pod parou", takým istým spôsobom Hudáka vyhrešil a povedal:"Kričať tu môžem len JA". Potom ešte v 1.polčase odpískal rozhodca priamy kop a postavil sa do múra, ktorý postavili domáci. Exekútor Ladislav Kundrák ho upozornil, nech sa tam nestavia. Na revanš mu rozhodca oznámil, že nech sa nestará. A tak Kundrák vystrelil tak, že trafil rozhodcu na veľmi citlivé miesto a ten padajúc, fúkal do píšťalky. Nevedno, či Kundrák trafil rozhodcu úmyselne, alebo to tak vyšlo. Hneď však zahájil ošetrovanie ako správny vyslúžilý lapiduch (profesia ošetrovateľa na základnej vojenskej službe) a chcel zraneného nešťastníka postaviť, ale chvíľku to trvalo. Rozhodca bol K.O. a s ním od smiechu všetci aktéri na ihrisku. Spomínam si, že Sabo opustil hraciu plochu a ľahol si pod zábradlie, kde, ako i niekoľkým ďalším, musel Kundrák diagnostikovať záchvat smiechu. Nakoniec všetko dobre skončilo, rozhodca bol v poriadku, my sme vyhrali, no i domáci boli spokojní s predvedenou šou, akú podľa ich ohlasov dovtedy a možno ani potom nezažili. Na záver jedna perlička: Kapitánom nášho mužstva bol v tomto zápase Pavol Majoroš, ktorého po vystriedaní nahradil ako kapitán Peter Jenčár, ktorému sa ako nie nášmu rodákovi (bol prvý v histórii nášho futbalu) dostalo veľkej pocty nosiť kapitánsku pásku, pretože nikde domáci hráči len tak kapitánsku pásku z rúk nepustia.
 
12.07.2011 :: Čriepky spomienok k 80.rokom futbalu - III.časť
Niekedy na prelome 70-tych a začiatkom 80-tych rokov v I.B triede sme mali hrať v Revúcej na Gemeri, kde to bolo vždy horúce, čo vyplývalo z tvrdej nátury Gemerčanov.Naši hráči sa dlho zbierali po obci, čo bolo zvykom aj v nedávnej minulosti, autobusy boli v dosť zlom stave, a tak sa stalo, že naši prišli neskoro po čakacej dobe. A tak bolo potrebné už len podpísať zápis a uviesť dôvod meškania. A vtedy sa to stalo: šéf klubu Š.Seman "Sendro" vytiahol kapitána, aby išiel k rozhodcom. Kapitánom bol v tých časoch Pavol Majoroš. On však sedel vzadu, a tak "Sendro" zobral prvého, koho zočil a ním bol Bartolomej Paholok. Veď je to jedno, nie. Lenže ten v tomto zápase nemohol hrať pre trest za žlté karty, ale keďže nás bolo málo, tak mal hrať a to na registračný preukaz hráča zo Sokolian "Cigána". On ho totiž poznal len pod touto prezývkou a keď sa rozhodca opýtal na meno, jednorazový kapitán Bartolomej Paholok, uvedomiac si situáciu, onemel a ani na viacnásobné výzvy neodpovedal. Vtedajší kapitán Pavol Majoroš to potom v práci musel dlho vysvetľovať svojim kolegom-športovcom nad článkom vo vtedajších novinách "Zora východu": "Kapitán Hanisky nevedel svoje meno".
 
08.07.2011 :: Čriepky spomienok k 80.rokom futbalu - I.časť
Je rok 2002, posledné kolo IV.ligy JUH a naším súperom sú Spišské Vlachy.Keď bolo zo začiatku 0:0 a oťukávali sme súpera rozohrávkou vzadu, spoluhráč Sabo sa tak rozčúlil, že nás, hráčov vzadu, tak zjazdil, že hneď dostal pas a po prebratí lopty skóroval. V tomto zápase strelil spolu 5 gólov a stal sa najlepším strelcom IV.ligy s 20 gólmi. Paradoxom je, že ho hrajúci tréner Štefan Kundrák vystriedal už v 60.min pre jeho neznesiteľné správanie k spoluhráčom. Ktovie, koľko gólov by nastrieľal, keby hral do konca zápasu.
 
08.07.2011 :: Čriepky spomienok k 80.rokom futbalu - II.časť
Je jún v roku 1993, zápas III.triedy v Skároši. Nevyvíja sa priaznivo, prehrávame 2:1. Na polčas, domáci brankár s prezývkou "Andel" sa urazil, odhodil dres, opustil bránku, odišiel do baru a do 2.polčasu nenastúpil. Po každej runde v bare odkazoval spoluhráčom a rozhodcom, že do 2.polčasu aj tak nenastúpi. Nepriazeň rozhodcu bola hmatateľná a jeho verdikty jednostranné.Keď Pavol Majoroš strelil gól na 2:2, najprv rozhodca gól uznal, ale po reklamácii brankárom domácich verdikt zrušil. Dôvod bol veľmi neštandardný: pri tyčke stál brankárov syn, od ktorého sa lopta odrazila do brány. Brankár syna zbil a potom reklamoval u rozhodcu, že lopta išla vlastne vedľa brány. Každý trochu znalý fanúšik futbalu musí potvrdiť, že gól platiť mal. Preto potom musel Pavol Majoroš streliť ešte jeden gól spoza 16-ty pod brvno a ten už napriek nepriazni rozhodcu musel platiť.
 
22.06.2011 :: Štrky Mikloš má druhého syna
V sobotu, dňa 18.6.2011 o 19.30hod., sa spoluhráčovi "Štrkymu" Miklošovi narodil druhorodený syn Marco. Jeho miery boli 50cm výška a váha 3700gramov. Celej rodine prajeme veľa zdravia a radosti z nového člena rodiny. Srdečne blahoželáme.
 
13.06.2011 :: Účasť na oslavách postupu "A" mužstva
V sobotu 11.6.2011 sa odohral posledný zápas "A" mužstva s Turňou s výsledkom 9:1. Cez polčas sme mali želiezko v ohni v podobe Bindu, ktorí sa zúčastnil v kopaní na fľašu zavesenú na brvne brány. Avšak jeho realizácia nepotešila ako ostatných členov oldboys, tak ani jeho manželku Reginu. Po zápase víťazi prebrali pohár a program pokračoval vystúpením skupiny Ščamba a potom diskotékou. Na akcii sa z nás zúčastnili: Barcal, Norko, S.Džubara, P.Majoroš, Š.Majoroš, J.Ivan, Kolibár, Janitor, Jenčár, Horňák, Sabo, Kačmarik, Ondočko, Oravec, F.Sedlák ml., Varga, Zeleňák, Binda, Farkaš, Mikloš, Papuga, Jančovič, B.Horváth. Väčšina z menovaných na akciu prišla aj s manželkami. V sekcii zápasy si môžete pozrieť, koľkí z vyššie menovaných sa zúčastnili aj nedeľného zápasu.A je už na svedomí každého z uvedených,či na zápas mohli prísť.
 
06.04.2011 :: Brigáda v základnej škole
Dňa 2.4.2011, t.j. v sobotu, sa uskutočnila brigáda oldboys pri maľovaní stropu na chodbe na prízemí základnej školy. Naše neformálne združenie takto pomohlo skrášliť priestory pre školákov. Nepodarilo sa zabezpečiť fotodokumentáciu z tejto akcie, čo je výzvou pre admina tejto stránky. Všetkým, čo priložili ruky k dielu, ďakujeme.
 
06.04.2011 :: Nohejbalový turnaj vo Veľkej Lomnici
Dňa 9.4.2011 sa uskutoční nohejbalový turnaj vo Veľkej Lomnici, na ktorý sme boli pozvaní. Je to vlastne pozitívna odozva na účasť dvoch družstiev z Veľkej Lomnice a Kežmarku na nohejbalovom turnaji u nás. Záujemcovia o účasť na turnaji sa hláste u Pavla Majoroša.
 
10.02.2011 :: Nohejbalový turnaj
Dňa 5.2.2011, t.j. v sobotu, sa uskutočnil v telocvični ZŠ Haniska nohejbalový turnaj za účasti 8 družstiev, z toho 2 družstvá prišli až z Veľkej Lomnice, okres Kežmarok. Tieto mužstvá z Veľkej Lomnice, ktoré sa venujú nohejbalu viac ako ostatné zúčastnené mužstvá, obsadili prvé dve miesta a odniesli si víťaznú trofej. Veľmi pekné tretie miesto obsadilo družstvo v zložení J.Ondovčák, S.Vattai, O.Palenčár. Cenu pre "najsexi hráča" obdržal M.Kolibár, ktorý hral v družstve "Oldboys" v zložení: Kolibár, Jenčár, S.Janitor. "Naši chlapci" hrali aj v družstve "Elita 2011",ktoré hralo v zložení: Š.Norko, S.Džubara, P.Majoroš, M.Barcal. O ich lepšie umiestnenie ich pripravila zmena pravidiel, s ktorou sa nevedeli vysporiadať. Ďalšie družstvo, ktoré podalo sympatický výkon a kde sme mali zastúpenie, hralo v zložení: Kačmarik, B.Kováč, G.Varga (učiteľ ZŠ). Ďalšie družstvo juniorov hralo v zložení: R.Vattai, T.Kundrák, Laczko. A zostava posledného mužstva bez určenia poradia bola takáto: Binda, Morocz, hráč zo Sokolian. Turnajový maratón sa teda pre túto zimu skončil. O občerstvenie sa postarala pani Hajdu zo SNACK BAR DUO. Fotky z turnaja budú v blízkej budúcnosti doplnené.
 
PrváPredchádzajúca123456789NasledujúcaPosledná

Informácie ku zápasom

sekcia zaujímostí

TOPlist